Právě si prohlížíte Dopady technologií na vedení vojenských operací – panelová diskuze

Dopady technologií na vedení vojenských operací – panelová diskuze

  • Autor příspěvku
  • Příspěvek byl publikován25. 3. 2024
  • Rubriky příspěvkuCBVSS

Vážení zájemci, vážení příslušníci Univerzity obrany,

dovolte mi pozvat Vás na další ze série workshopů, konferencí a panelových diskuzí pořádaných Centrem bezpečnostních a vojensko-strategických studií UO, tentokrát zaměřené na dopady technologií na vedení vojenských operací.

Soudobé konflikty jsou charakterizované vysokou dynamikou s aplikací nových technologií či stávajících technologií použitých novým způsobem. Jejich vliv a rovněž i dostupnost technologických řešení sehrávají a do budoucna budou významně ovlivňovat způsob vedení vojenských operací, včetně způsobů použití ozbrojených sil a další dopadů na společnost.

Připojte se k odborné diskusi o dopadech technologií na soudobé a i budoucí vedení vojenských operací v úterý 9. dubna 2024 od 14.00 na učebně K44/50 (přednáškový sál, Kounicova 44, Brno).

Součástí diskuse bude také zhodnocení současných poznatků a formulace budoucích možných technologických aplikací, které ovlivňují a budou ovlivňovat vojenské operace.

Panelisty jsou:

plk. Ing. Jiří HRAZDIL, MSS., vedoucí Odboru plánování schopností Sekce plánování schopností, Ministerstvo obrany ČR

RNDr. Jiří HYNEK, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

Ing. Lukáš DYČKA, Ph.D., vedoucí Oddělení řízení kurzů Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií, Univerzita obrany

Mgr. Jaroslav GALBA, akademický pracovník Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií, Univerzita obrany

Debatu v roli moderátora povede plk. gšt. doc. Dr. habil. Ing. Pavel Foltin, Ph.D., vedoucí Oddělení obranných analýz Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií, Univerzita obrany.

Na panelovou diskusi se prosím registrujte, registrační formulář je dostupný zde.

Prosíme účastníky mimo Univerzitu obrany o registraci na mailu ivan.krizka@unob.cz . Děkujeme.