Právě si prohlížíte Kurz strategického řízení obrany s mezirezortní účastí

Kurz strategického řízení obrany s mezirezortní účastí

  • Autor příspěvku
  • Příspěvek byl publikován30. 6. 2023
  • Rubriky příspěvkuCBVSS

V týdnu od 26. do 30.6. proběhlo na Centru bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany čtvrté a poslední soustředění Kurzu strategického řízení obrany s mezirezortní účastí. Tento týden byl vyvrcholením kurzu, který byl zahájen 17.4. tohoto roku. Toto soustředění bylo věnováno zejména dopracování a obhajobě případové studie zabývající se doporučeními k adaptaci obranné politiky státu do roku 2040.

V úterý a ve středu proběhla zaměstnání, která byla tematickým završením kurzu.
V úterý 27.6. byly představeny „Záměry a perspektivy rozvoje AČR“ zástupcem náčelníka Generálního štábu-inspektorem AČR generálmajorem Ing. Miloslavem Lafkem a „Strategie obrany České republiky“ zástupcem Vrchního ředitele SOPS MO Ing. Petrem Čechem.


Ve středu 28.6. proběhlo praktické zaměstnání v areálech TATRA Trucks a TATRA Defence k seznámení s kapacitou a možnostmi obou subjektů a s procesem testování vozidel před předáním zákazníkům.

Celý kurz byl charakteristický interaktivním přístupem na straně pedagogického sboru i studentů a generoval řadu přínosných diskuzí. V kurzu byla aplikována válečná hra do tématu krizového řízení, což dodalo výuce novou dimenzi. Kurz byl úspěšně ukončen obhajobou zpracovaných případových studií a vydáním certifikátů o úspěšném absolvování kurzu. Kurz se setkal s pozitivní odezvou a bude nadále zařazen do studijního programu celoživotního vzdělávání.